Showing posts with label Evolution of the Universe. Show all posts
Showing posts with label Evolution of the Universe. Show all posts

7/14/2011

Čekajući SAPIENSA

Nekako smo se našli u situaciji da sebi pridajemo preveliki značaj. 
Logičan potez svake naredne evolucije bio bi da se zapita – da li je čovek opravdao očekivanja?


Čuo sam da je (često) najteže nešto početi. Svakoj duži je potreban početak i kraj, svakom danu jutro i noć. Postojale su godine kada se kraj svađe zbog jednog početka nije nazirao, kao što se ne nazire ni krajnja tačka svemira u kojem živimo, prilično ugodno, već milijardama. Otkud mi, ovoliki, iznedreni iz jedne tačke, zatočeni u beskonačnom inkubatoru zvanom - Kosmos?

„Potrebni su svedoci!“, rekao je jednom jedan F.

„Ne moram da verujem u zdrav razum, ali ne verujem ni Vama!“

„Uhvati bljesak, oslušni njegovu patnju, mrzne se pred Suncem. Daleki je put do tog zvuka -  to je odjek Velikog praska! Jednom se morala roditi dilema, kao i životda bi o tome imao ko da razmišlja!“

Postavite sopstvena pitanja i nađite sopstvene odgovore! Dok čekate, uvek u pauzama koristite reč – AKO!

Čekajući sapiensa...

Čekanje je pojava globalnog karaktera (na TV-u kažu da je to i globalno zagrevanje, ali ko još veruje televiziji). Na konobara u restoranu čekate nekoliko minuta, na devojku u proseku 20 minuta, na voz se u Srbiji čeka 45 minuta (zavisi od toga da li je putnički ili brzi - na brzi voz se manje čeka). Neko čeka platu, neko zoru. Najuporniji čekaju Godoa... i vanzemaljce. Naivni čekaju slobodu. E, takvi se  načekaju čekajući.

Čekanje je, dakle, globalna pojava!

Dokaz završen.